Фунгіциди для томатів
Найбільші втрати врожаю томатів може завдати розвиток гнилі та плямистості, які викликаються різними грибковими захворюваннями. Останні кілька років особливо дошкуляє фермерам та городникам фітофтороз, альтернаріоз, антракноз, коренева гниль, бура плямистість. Вони вражають рослини і в теплиці, і у відкритому ґрунті. При цьому інфекція здатна зберігатися в ґрунті дуже довго, загрожуючи наступному врожаю.
Вирішити цю проблему здатні лише ефективні фунгіциди для томатів – особливі речовини для захисту рослин від грибкових захворювань. На сьогодні найкращі фунгіциди на ринку виробляються компаніями Syngenta, Bayer, BASF, SumiAgro та Corteva Agriscience, продукція яких представлена в магазині «Вітасад» на кращих умовах. Після своєчасної обробки цими хімічними препаратами аграрії збирають гарні врожаї.
Фунгіцид для томатів, його види
Виділяються два типи хімічних препаратів для боротьби з грибковими захворюваннями за принципом дії: контактні та системні. Фунгіцид на томати першого виду має поверхневу дію, він не дає грибку сісти на рослину, добре підходить для оброблення насіння, ґрунту. При обприскуванні томатів системними препаратами дієва речовина всмоктується в капілярну систему рослини, поширюючись по ній повністю. Захищеними стають навіть ті ділянки, які не оброблялися.
Останнім часом стали популярними комбіновані фунгіциди. Такі препарати застосовуються для захисту овочевих культур від захворювань, а також сприяють виробленню імунітету проти хвороб у рослин. Їх можна застосовувати в різний період росту томатів. А ще застосовуються все частіше комбіновані засоби захисту рослин, що містять не лише фунгіциди, а й інсектициди, гербіциди, стимулятори росту.
Неорганічні хімічні препарати мають високу ефективність, оскільки проникають в усі клітини рослин. Біофунгіциди менш токсичні, але й набагато менш ефективні, відрізняються нетривалим ефектом.
Який вплив має фунгіцид для томатів
При обробленні рослин фунгіцид для томатів діє наступним чином:
- створює бар'єр для патогенних організмів на здоровій рослині;
- стимулює захисні властивості томатів від хвороб;
- руйнує грибок зсередини на клітинному рівні, нейтралізує його;
- зупиняє поділ заражених клітин.
Ефективність препаратів досягається шляхом їх комбінування. Фахівці рекомендують перед обробленням ознайомитися з інструкцією. Обприскування томатів можна проводити до 8 разів за сезон, проте при цьому рекомендовано фунгіциди чергувати. Така особливість допомагає протистояти стійкості мікроорганізмів до препаратів.
Особливості застосування препаратів
На сьогодні фунгіциди є найдієвішим засобом захисту томатів від фітофторозу, кореневої гнилі, бурої плямистості й інших грибкових захворювань. Важливо лиш правильно підібрати препарат та слідувати наступним правилам використання:
- насіння слід обробляти після збору й просушування;
- розсада обробляється перед висаджуванням в ґрунт;
- після збору плодів ґрунт також обробляється;
- перед посадкою рослин у землю необхідно обробити їх препаратом;
- фунгіциди застосовують залежно від їх виду, стадії розвитку томатів, умов земельної ділянки.
Інтернет-магазин «Вітасад» пропонує купити фунгіциди вигідно, від кращих світових виробників. Товар доставляється в усі регіони України кращими транспортними компаніями.