Бур’яни – справжнє лихо для городу, поля й фермерського господарства в цілому. Виполювання вручну екологічне, проте забирає багато часу й зусиль, а на цілинних ділянках майже неможливе. Вигідніше користуватися спеціальними хімічними засобами – гербіцидами. Вони не просто знищують шкідливі рослини, але й запобігають їх росту. У результаті культурні рослини не змушені ділити поживні елементи й сонячне світло з бур’янами, вони краще ростуть, дають гарний врожай.
Основні різновиди гербіцидів за методом впливу
Дані препарати за їх впливом на бур’яни умовно поділяють на такі групи:
- ґрунтовий гербіцид – вноситься не тільки як передпосівний засіб для перешкоджання пророщення насіння бур’янів, але й на пізніших стадіях, оскільки пролонгована дія таких засобів може знищувати кілька хвиль росту шкідників;
- страховий – використовується під час вегетації, коли рослини більш вразливі, препарати знищують паростки;
- системні – потрапляють у внутрішні частини бур’янів, вражають кореневу систему й наземні частини;
- контактні – отрута вражає тільки ті частини шкідника, на які потрапляє.
Щоб збільшити ефективність отрути, часто використовують бакові суміші або готові комбіновані засоби з різних типів препаратів.
Як розрізняються гербіциди за дією?
Гербіциди можуть впливати на шкідливі рослини по-різному. Вони можуть знищити тільки наземну частину, не зачепивши коріння. Інші засоби просочують всю рослину, отруюють навіть глибокі й великі кореневі системи. Деякі впливають лише на один різновид бур’янів, інші ж знищують все живе навколо. Тож за способом дії розрізняють:
- селективні засоби – діють вибірково та знищують окремі різновиди рослин, наприклад, ромашку, пирій, т.п.;
- неселективні гербіциди суцільної дії, що отруюють усі рослини на полі, довго зберігаються у ґрунті.
Зазвичай купити гербіциди суцільної дії необхідно для оброблення запущених полів, які повністю заросли бур’янами. Тільки після таких процедур можна буде саджати культурні рослини.
Які бувають гербіциди за методом внесення?
Вносити дані захисні хімічні препарати можна різними способами:
- передпосівні – використовують перед початком посіву, щоб підготувати землю;
- посівні – вносяться разом із насінням під час посіву;
- післясходові засоби – потрібні для знищення шкідливої трави, контролю за її розвитком вже після того, як посіви зійдуть.
Аграрії, фермери самі вирішують, який саме препарат буде результативнішим в кожному конкретному випадку, адже враховувати потрібно багато чинників.
Від чого залежить ефективність препаратів?
Гербіцид від бур’яну – це засіб, чия корисність доведена десятиліттями активного використання як у приватних домоволодіннях, так і на великих агропідприємствах. Щоб отрута гарно подіяла та не спричинила шкоди довкіллю потрібно:
- дотримуватися інструкції;
- вносити за умови, що повітря та ґрунт прогрілися до +16-22⁰С;
- земля повинна бути волога;
- чим активніше ростуть бур’яни, чим вони молодші, тим вразливіші вони до впливу отрути;
- має значення різновид бур’янів;
- купити гербіцид варто враховуючи тип ґрунту.
Якщо правильно обробити ділянку, то небажана рослинність зникне з городу вже протягом 2-4 тижнів.
Способи використання
Кожен виробник має власну унікальну формулу препаратів, але найчастіше гербіциди для городу, поля мають у своїй основі такі сполуки: гліфосфати, дикамби, імідазоліни, тріазини. Всі вони розрізняються за властивостями, особливостями використання та мають обмеження, що прописані в інструкції. Їх треба розводити безпосередньо перед внесенням, згідно з рекомендаціями виробника. Існує чотири основні способи внесення:
- оприскувачем на невеликій площі;
- через пульверизатор між грядками чи на малих ділянках;
- пензлем для отруєння окремих рослин;
- за допомогою сільськогосподарської авіації на великих агропідприємствах.
Гербіциди препарати вбираються в рослину протягом 5-6 годин, тому обприскування необхідно буде повторити, якщо засіб з якихось причин буде змито з рослини. Хімікати зберігають окремо від харчових продуктів, у нежитловій частині будинку, якомога далі від тварин, дітей.
Який купити гербіцид?
Ефективність отрутохімікатів залежить від правильності вибору гербіциду. При виборі варто врахувати наскільки препарат відповідає вимогам контролю за певним різновидом шкідливої трави, стадіями її росту, враховувати клімат і тип ґрунтів, адже на різних видах різні засоби можуть змінювати свої властивості. А ще звертайте увагу на метод застосування, наявність реєстрації, ліцензії, що дозволяють використання засобу, доводять його безпечність для довкілля.
Кваліфікований спеціаліст може порадити, що максимально відповідатиме потребам конкретного господарства. Тому звертайтеся за консультаціями до фахівців «Вітасад». На сторінках нашого магазину можна купити гербіциди для боротьби з небажаними рослинами в асортименті.