Сьогодні садівники та городники, як професіонали, так і початківці можуть використовувати різні хімічні засоби, що суттєво полегшуватимуть процес вирощування культур та допоможуть підвищити врожайність. Один із таких засобів – це фунгіцидні препарати. Можливо, ви ще не знаєте, що таке фунгіциди та як їх використовувати? Тоді наша стаття неодмінно буде корисною для вас.
Отож, фунгіциди – що це таке? Так називають хімічні речовини, які використовують для того, щоб захистити культурні рослини від різних хвороб та шкідників. Сьогодні на сільськогосподарському ринку асортимент таких препаратів просто вражаючий. Недорого та з доставкою за потрібною вам адресою купити фунгіцид для захисту рослин вам пропонує інтернет-магазин Vitasad. В каталозі ви знайдете широкий вибір препаратів для захисту різних рослин від великої кількості хвороб.
Фунгіциди – це препарати для захисту рослин
Хімічні речовини, що входять до складу фунгіцидів, дозволяють ефективно контролювати розвиток грибних захворювань, що призводять не лише до зменшення врожайності, але і до зниження якості плодів, які виросли. Фунгіциди – це препарати, що контролюють розвиток грибних захворювань рослин – вони пригнічують або повністю знищують патогенні гриби і їхні спори.
Сучасні препарати підходять для захисту різних видів рослин:
- овочевих;
- плодових;
- зернових.
Завдяки тому, що використання хімічних речовин демонструє високі результати, обсяги їх використання з кожним роком лише збільшуються не тільки в Україні, а і в усьому світі.
Класифікація фунгіцидів за хімічною структурою
Фунгіцид може містити або кілька діючих речовин. Якщо їх кілька, то вони все одно належать до однієї хімічної групи, їхня хімічна структура буде подібна та вони матимуть схожі характеристики:
- особливості біохімічного впливу на патогенну мікрофлору;
- можливість або відсутність можливості перенесення по організму рослини;
- тип грибка, на який впливають (хоча кожна сполука може мати різну активність впливу на ту чи іншу бактерію чи грибок);
- рівень ризику розвитку резистентності;
- кількість застосувань.
Мобільність у рослині
За цією характеристикою класифікація фунгіцидів є такою:
- контактні;
- локально-системні;
- системні.
Мобільність у рослині позначає можливість препарату рухатися її тканинами, та потрапляти у її листки, корені, тканини стебла. Така можливість може бути або ні.
Контактний фунгіцид потрапляє на рослину, де і залишається, не проникаючи у її внутрішні структури. Якщо шкідливий патоген уже вразив культуру, то використання контактного фунгіциду не дасть бажаного результату. Віддавши перевагу засобам саме цього типу, слід мати на увазі, що вам знадобиться повторна обробка культур. Це потрібно для того, щоб захистити ті частини рослини, які відросли після першої обробки, замінити препарат, який могли змити опади або який змінився під дією сонячних променів.
Локально-системні препарати проникають усередину рослини та можуть просунутися по її тканинам лише до певної межі (це залежить від характеристик хімічної речовини). Препарати цієї категорії можуть інколи застосовуватися із контактними.
Системні речовини добре проникають усередину рослини. Вони мають ту чи іншу лікувальну активність. Насправді системних, тобто таких, які можуть переміщатися по тканинах рослини у різних напрямках, є зовсім небагато. До цієї категорії зараховують також акропетальні препарати, які мають здатність рухатися тканинами рослини тільки в одному напрямку – вгору.
Системні препарати виконують одночасно дві функції: вони лікують та захищають рослину. Контактні засоби – тільки захищають. Ефективність використання системних фунгіцидів мало пов’язана з тим, чи є опади, чи їх немає. Натомість для контактних засобів ця особливість є дуже важливою (важливо, щоб протягом певного часу після обробки не було опадів).
Функції фунгіцидів
За своєю функціональністю препарати можуть бути:
- з превентивною, тобто захисною дією. Такі засоби використовують для створення захисного бар’єру. Якщо патоген потрапив на рослину до обробки, хімічна речовина вже не захистить її. Якщо ж ви обробляєте ще не заражені рослини, препарат створить бар’єр, який захистить рослину. Превентивні фунгіциди добре запобігають можливим втратам урожайності через хвороби рослин. Використовуючи такі засоби, важливо підготувати правильний розчин із саме тією кількістю води, яку вказує виробник. Щоб підвищити дію речовини, до розчину також можуть додаватися: прилипачі (фунгіцид стане менше піддаватися змиванню через опади), розріджувачі (ви зможете розподілити краплі по більшій кількості рослин), змочувачі (для ліпшого контакту із поверхнею стебла);
- з лікувальною дією. Такі фунгіциди переміщуються по тканинам стебла до місця, яке вразила інфекція, та борються із нею. Перевага таких засобів у тому, що їх можна застосовувати навіть після того, як рослина була вражена бактерією чи грибком.
Фунгіциди – сучасні хімічні препарати для захисту та лікування рослин. Використовуючи їх, ви зможете отримати вищу та кращу урожайність на своїй ділянці.
Написати коментар