Протруйник для кукурузди
Вирощування зернових вимагає від аграріїв якісної підготовки до сезону, адаптації до зміни кліматичних умов та вчасного прийняття правильних рішень. Важливий етап – підготовка насіння, для чого сьогодні активно використовується протруйник для кукурудзи. Він захищає не лише насіння від пошкодження шкідниками і хворобами, а й перші сходи, початкову стадію вегетації рослини. Адже фундамент для гарного врожаю – це якісний, правильно підготовлений посівний матеріал.
Яким хворобам запобігає протруювач для кукурудзи
Протруйники насіння – це препарати, за допомогою яких здійснюється захист рослин від різних захворювань. Кукурудзі можуть загрожувати такі хвороби:
- Пеніцильоз, фузаріоз – хвороби, через які спостерігається погана схожість, погіршення кості врожаю – вражається до 60% качанів.
- Гельмінтоспоріоз – грибкове захворювання, що проявляється у вигляді смуг і плям на нижніх листках. Збитки врожаю – до 50%.
- Диплодіоз – це суха гниль зерен. Через неї качани засихають і навіть можуть відпадати.
- Пухирчаста сажка – вражає на усіх етапах розвитку рослини, відбувається здуття на різних частинах рослини, розміри здуттів можуть сягати 15 см.
- Летюча сажка – руйнує зерна в качанах, її здуття вкриті м’ясистою, вологою з середини оболонкою. Збитки врожаю – до 20%.
- Нігроспороз – вражає грибок качани та бруньки, чим викликає недорозвиненість качана, щуплість і осипання зерна.
- Бактеріоз – хвороби, що спричиняють появу гнилі. Пінисті плівки можуть бути на будь-яких органах рослини, що веде до їхнього засихання.
Щоб уникнути цих проблем, варто правильно підібрати протруювач для кукурудзи, використати його за призначенням, згідно з інструкцією виробника.
Як вибрати протруйник для кукурудзи
Протруйники бувають різних типів. Одні діють тільки проти комах-шкідників, інші запобігають ураженню грибками та сприяють швидшій схожості. Також випускають комбіновані препарати комплексної дії. Вони дещо дорожчі, проте забезпечують повний захист кукурудзи.
На насіння протруйники можуть діяти по-різному:
- покривати захисною оболонкою зерно, такий контактний вид має профілактичний ефект;
- проникати всередину зерен – так діють системні препарати, що забезпечують тривалий захист насіння й майбутніх сходів. Також вони мають лікувальні властивості;
- комбіновані засоби – використовуються для багатобічного захисту на тривалий період, ці препарати одночасно проникають у зерна й утворюють на них захисну оболонку.
Протруйники можуть випускатися у вигляді порошків, розчинів і суспензій. Під час використання розчинів проводиться обприскування насіння або його замочування, а після висушування. Це найпоширеніший метод, який використовується з порошками, розчинами. Але більш досконалим є застосування суспензій, оскільки вони рівномірно покривають насіння, мають тривалу дію.
Пропонуємо протруйник зерна кукурудзи купити в інтернет-магазині «Вітасад». У каталозі ви знайдете різні види засобів від виробників BASF, Bayer, Syngenta, Агро, Нуфарм, УКРАВІТ.