Гербіциди – це спеціальні хімічні речовини, призначені для боротьби з небажаною рослинністю, що завдають значної шкоди сільськогосподарським культурам, їх врожаю. Засоби розроблені таким чином, щоб пригнічувати ріст або повністю знищувати бур'яни, не впливаючи при цьому на культурні рослини.
Застосування гербіцидів дозволяє суттєво знизити трудовитрати, час на догляд за полями, городами чи садами, збільшуючи при цьому її врожайність. Адже бур'яни конкурують із культурними рослинами за поживні речовини, воду й світло, вони ще можуть бути переносниками хвороб, шкідників. Крім того, небажана рослинність може погіршувати якість ґрунту, виснажуючи його поживність. Ось чому обробка гербіцидами є незамінним помічником фермера й агронома, особливо коли йдеться про захист цінних сільськогосподарських культур.
Коли вносити гербіциди, вплив погоди на їх ефективність
Інформація про те, як вносити гербіциди, міститься в інструкції кожного бренду, який займається їх виробництвом. Аграрій звісно повинен орієнтуватися на цю інформацію, проте не зайвим буде знати загальні умови для внесення цих препаратів. А залежать вони від погодних умов:
- температури повітря та ґрунту;
- вітру, де вирішальну роль грає його сила;
- опадів, вологості.
Отже, щоб зрозуміти, коли краще вносити гербіцид, розберемо кожен пункт детально.
- Температурний режим.
Від температури повітря й ґрунту безпосередньо залежить, як протікають метаболічні процеси в рослинах, тобто як ефективно будуть засвоюватись та діяти в них препарати. В цілому, рекомендується вносити їх при t повітря не нижче 10°С і не вище 25°С.
Але водночас варто врахувати тип препарату. Наприклад, післясходові та ґрунтові засоби найбільш ефективні при температурі близько 18°С. А от препарати на основі прометрину, кломазолу, пропизохлора, ацетохлору і S-метохлора потрібно застосовувати у прохолодну погоду, бо при спеці вони можуть проявити токсичну дію по відношенні до культури.
Ефективність системних препаратів залежить від активності руху соку в рослинах. Так, у холодну й спекотну пору вони сповільнюються, тому й результат знижується. Загалом, щоб зрозуміти, при якій температури можна вносити гербіциди системні, враховуйте таку інформацію:
- найбільша ефективність – 18-24ºС;
- слабкий ефект – за t повітря 25-30ºС;
- відсутність результату, коли t повітря нижче 10ºС.
Є лише одне виключення, це препарати, основу яких речовина трибенурон-метил. Їх можна застосовувати по зернових при t повітря від 8ºС.
Крім температури, слід врахувати час оброблення. Робота з гербіцидами у сухі та спекотні дні виконується ввечері або рано вранці, а в прохолодну пору – вдень. У ці періоди вони здатні краще проникати в бур'яни, викликати їх в'янення.
Гербіциди контактної дії рекомендується вносити, коли середньодобові показники t повітря досягнуть позначки 18-23ºС. На жаль, вони малоефективні в холодний період, тому не рекомендовано працювати з ними нижче 12°С.
- Вітер
Тут головне правило – обробка рослин має проводитись у тиху погоду. Вітер може забрати препарат із ділянки й перенести його деінде, через що знизиться його дія.
Якщо ж терміни підтискають, а погода стоїть вітряна, потрібно спостерігати за нею протягом доби. Часто трапляється, що до вечора або на кілька годин із ранку настає штиль. Тоді потрібно встигнути внести засіб від бур'янів у цей період.
- Опади
Ключовий момент – інтенсивність опадів. Так, зрозуміло, що у зливу вносити препарат недоцільно. Сильні потоки води просто змиють його, тож результату не буде. Інша річ – дрібний дощик. У невеликій кількості опади покращують активацію ґрунтових препаратів системної дії. Волога допомагає дієвій речовині краще поглинатися бур'янами. Проте, повторимо, при рясних і тривалих опадах можливий зворотний ефект, вони просто вимиють пестицид із ґрунту.
Інша ситуація, коли вносити гербіциди контактної дії. З ними потрібно працювати лише в суху погоду, оскільки таким засобам потрібен певний час для проникнення дієвої речовини в бур’ян. Цей період індивідуальний для кожного препарату, але зазвичай становить від 2 до 8 годин. Проте виробники зазначають, що дрібний невеликий дощик (<1 мм) не завдасть особливої шкоди, навіть якщо пройде відразу після обробки.
Робота з гербіцидами, її особливості
Перш ніж купити Гербіциди й застосувати їх, слід звернути увагу на безпеку при роботі з препаратами. Абсолютно всі вони і різній мірі токсичні, тому не ігноруйте необхідність використання спеціального одягу, засобів індивідуального захисту!
Не забувайте про правила зберігання гербіцидів! Препарат потрібно розводити безпосередньо перед тим, як планується робота з ним. Обов’язково дотримуватися вказаних в інструкції пропорцій. Норма витрати цих речовин розраховується, виходячи з площі ділянки.
Розведений розчин не можна зберігати. Якщо робоча суміш використана не повністю, залишки доведеться утилізувати. Зберігати ємності з гербіцидами потрібно далеко від харчових продуктів, не в житловому приміщенні чи там, де погана вентиляція. Важливо, щоб діти та тварини не могли їх дістати.
Якщо у вас залишились ще питання, ви можете їх задати консультантам компанії Vitasad або оформити у них замовлення на ефективний препарат захисту рослин.
Написати коментар